Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

Příspěvky

Naše školička

Mateřská škola se nachází v místní části města Kroměříže na sídlišti Slovan. Jedná se o objekt sestávající z hlavní a vedlejší budovy, které jsou spojeny koridorem. Velkou výhodou naší školy je rozsáhlá a vzrostlá školní zahrada, která umožňuje dětem dostatek pohybu ve vhodném přírodním prostředí během celého roku. Zahrada je vybavena herními prvky odpovídajícími bezpečnosti dětí. V zahradě jsou vzrostlé jehličnaté i listnaté stromy, které poskytují dětem dostatek stínu v letním období. Volaná travnatá plocha je využívána k míčovým hrám. Na kopečcích se mohou děti proběhnout v přírodním terénu, v zimě pak mohou sáňkovat a bobovat. Zahrada má tři velká pískoviště k oblíbeným tvůrčím hrám. Na vydlážděných cestičkách mohou děti jezdit na koloběžkách, odrážedlech a kolech. 

Mateřská škola je čtyřtřídní a nabízí kapacitu 103 dětí. Tři třídy jsou umístěny v hlavní budově, čtvrtá třída ve vedlejší budově. Výchovně vzdělávací činnost zajišťují plně kvalifikované a zkušené paní učitelky spolu s asistenty pedagogů. 

Vzdělávací program je uskutečňován v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání. Pracujeme s prvky programu Začít spolu, který buduje základy pro postoje, znalosti a dovednosti životně důležité pro člověka, který se bude vyrovnávat s nároky a problémy 21. století. Připravujeme děti na to, aby se v budoucnu zajímaly o učení, uměly se sami aktivně a efektivně učit, učení je bavilo a nebylo pro ně spojeno s nadměrným stresem.

 

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: O nás